sub 1

KONTAKT


TMJ

Nasz ortodonta, Dr. Sperling, praktykuje od 1998 roku i jest dobrze zorientowany w leczeniu TMJ. Używa najbardziej zaawansowanych technik, aby pomóc Ci osiągnąć swoje cele przy jak najmniejszych niedogodnościach.

ZABIEG ORTHODONTYCZNY - ZABIEG TMJ
Często staw TMJ może powodować stan zapalny, powodując rozdzierający ból. Uraz, wady zgryzu, zgrzytanie i zaciskanie zębów lub stres prowadzi do problemu z TMJ. Właściwa diagnoza i leczenie za pomocą strażnika zgryzowego często łagodzą bolesne objawy choroby TMJ.

Z American Dental Association: "Stawy TM są jednymi z najbardziej skomplikowanych stawów w ciele: znajdują się po obu stronach głowy, pracują razem, wykonując wiele różnych ruchów, w tym kombinację ruchów obrotowych i ślizgowych używanych podczas żucia i mówienia .

Kilka mięśni pomaga również otworzyć i zamknąć usta. Kontrolują dolną szczękę (żuchwę), która porusza się do przodu, do tyłu i z boku na bok. Oba stawy TM są zaangażowane w te ruchy. Każde złącze TM ma dysk między kulką i gniazdem (patrz schemat). Tarcza odkłada ładunek, umożliwiając szerokie otwarcie szczęki i obracanie lub ślizganie. Każdy problem, który uniemożliwia prawidłowe działanie tego złożonego układu mięśni, więzadeł, krążków i kości, może powodować bolesne zaburzenie TMJ. "

Aby uzyskać więcej informacji o TMJ z ADA, kliknij tutaj.

zoom
invisalign
ada
nyu